2009 ARBA CONVENTION SHOW RESULTS

BEST OF BREED: Jenny Poprawski, SSD, #214C

BEST OPP BREED: Linda Jinnings, BSB, #SD

BEST SOLID: Jenny Poprawski, SSD, #214C

BEST OPP. SOLID: Hope & Randy Blackburn, Mark Taylor, SSB, #HFK

BEST BROKEN: Chris Zemny, BJD, #C580

BEST OPP. BROKEN Linda Jinnings, BSB, #SD

BEST DISPLAY: Ardis Hartwig and Tim Waddell

BEST FUR: Dawn Guth #SATA


 

Solid Senior Buck 109 in class Judged by Jeff Hardin

1. Hope & Randy Blackburn, Mark Taylor HFK

2. Tracy Lukeman & Jenna Buckenauer T299S

3. Audrey Patriarche SS

4. Jennifer Poprawski 218C

5. Ardis Hartwig & Tim Waddell FRANK

6. Tim & Rachael Roehe, Jean Gibbons CW3

7. Ardis Hartwig & Tim Waddell P

8. Nancy Gard PR

9. Scott Rodriguez S263T

10. Judy English LK


 

Solid Senior Doe 59 in class Judged by Todd Naragon

1. Jennifer Poprawski 214C

2. Donna Williams 1111

3. Vern & Sue Marchetti MET

4. Linda Jinnings TH

5. Rachel Mastrangelo RR265

6. Chris & Willis Plank 21BLP

7. Brian & Jodie Haveman 32L

8. Chris Zemny C545

9. Tracy Schneewind ML03

10. Elaine Bracher 9E6


 

Solid Junior Buck 117 in class Judged by Randy Shumaker

1. Tim & Rachael Roehe, Jean Gibbons TT49J

2. Scott Rodriguez MASON

3. Allan & Becky Ormond, Loretta Odabashian O46

4. Linda Jinnings C2

5. Ardis Hartwig & Tim Waddell AMP

6. Anne Vellinga STA

7. Hope & Randy Blackburn, Mark Taylor MPF

8. Janessa & Phyllis Chrisp JJ171

9. Ardis Hartwig & Tim Waddell JASPER

10. Julie Hahn SCOTTY


 

Solid Junior Doe 108 in class Judged by Phil Woollet

1. Jennifer Poprawski 330C

2. Anne Vellinga 10

3. Donna Williams PT1

4. Rachael & Tim Roehe, Jean Gibbons TR38K

5. Donna Williams AT5

6. Ardis Hartwig & Tim Waddell MEL

7. Hope & Randy Blackburn, Mark Taylor JP11

8. Scott Rodriguez SB1

9. Chris & Willis Plank 3ABP

10. Linda Jinnings LE


 

Broken Senior Buck 56 in class Judged by Phil Woollett

1. Linda Jinnings SD

2. Linda Jinnings PT

3. Sandra Burgett 1

4. Rachael & Tim Roehe, Jean Gibbons RS31H

5. Jody Pink AY05

6. Scott Rodriguez 6SR26

7. Jennifer Poprawski 161C

8. Becky & Allan Ormond, Loretta Odabashian O823

9. Jason Coin & Kenny Nelson COSMO

10. Tracy Lukeman & Jenna Buckenauer T238S


 

Broken Senior Doe 38 in class Judged by Jeff Hardin

1. Jennifer Harris LB

2. Becky & Allan Ormond, Loretta Odabashian O21

3. Janessa & Phyllis Chrisp JJ125

4. Linda Jinnings SF

5. Linda Jinnings PA

6. Tracy Schneewind DP02

7. Donna Williams TD

8. Rachel & Tim Roehe, Jean Gibbons NT411

9. Judy English RN1

10. Becky & Allan Ormond, Loretta Odabashian 004


 

Broken Junior Buck 63 in class Judged by Todd Naragon

1. Ardis Hartwig & Tim Waddell BTR

2. Chris Zemny C619

3. Elaine Bracher 9E36

4. Hope & Randy Blackburn, Mark Taylor BTO

5. Andrea & Dale Zenk Z247

6. Jennifer Poprawski 229C

7. Linda Jinnings VC

8. Hope & Randy Blackburn, Mark Taylor JT

9. Jason Coin & Kenny Nelson BB1

10. Hope & Randy Blackburn, Mark Taylor JP


 

Broken Junior Doe 52 in class Judged by Randy Shumaker

1. Chris Zemny C580

2. Ardis Hartwig & Tim Waddell RRRR

3. Scott Rodriguez TASHA

4. Brian & Jodie Haveman 77L

5. Hope & Randy Blackburn, Mark Taylor BD

6. Ardis Hartwig & Tim Waddell BRB

7. Rachael & Tim Roehe, Jean Gibbons AB641

8. Chris & Willis Plank 3SPP

9. Linda Jinnings PL

10. Judy English C577